Výborná reprezentace rychlostních kanoistů

Terezie Tettingerová, Šimon Janďourek, Zbyněk Pták, Petr Tettinger, Lukáš Bacílek, Tomáš Hájek jsou jména kanoistů Lokomotivy Nymburk, kteří reprezentovali naši republiku při závodech OH nadějí v maďarském Szegedu ve dnech 17. – 20.9.2020.
Vzhledem ke koronavirovým opatřením, rušení mezinárodních akcí – hlavně Olympijských her, se podařilo maďarskému pořadateli uskutečnit jediný mezinárodní závod, kterého se zúčastnili sportovci 22 států. Jednalo se o závodníky věkové kategorie 15-18 let, kteří mezi sebou bojovali v průběhu 3 a ½ dne ve slunečném, ale i větrném počasí za dodržení všech hygienických opatření.
Divácká kulisa, která bývá v Maďarsku vynikající bohužel nebyla, jelikož se závodu diváci nemohli účastnit, ale plně ji nahradili sportovci, kteří z tribuny povzbuzovali celé startovní pole.
Skvělého výsledku dosáhla Terezie Tettingerová, tato 15-ti letá kajakářka si vedla skvěle. Na trati 1000m obsadila 3.místo, což již bylo překvapení. Jenomže Terezie pokračovala ve skvělých výkonech i na trati 500m, která je již olympijská pro kajakářky, kde obsadila 2.místo, když vítězství ztratila 60m před cílem, ale vše si vynahradila na trati 200m, kterou s přehledem vyhrála. Startovala ještě v kategorii K2, kde se svou parťačkou Bárou Sovovou obsadily 4.místo, ale mezi kajakářkami o rok staršími.
Dalšího skvělého výkonu dosáhli kanoisté Šimon Janďourek se Zbyňkem Ptákem, kteří v kategorii C2 U17 na trati 1000m obsadili druhé místo a na trati C2 500 skončili 5-tí.
Medailové překvapení pro trenéry v podobě bronzových medailí přichystala posádka Lukáš Bacílek-Petr Tettinger, kteří v kategorii U18 skončili třetí na 1000m a na trati 500m o pouhou 0,1 vteřiny čtvrtí. Petr Tettinger získal ještě 2 x 5.místo na C1 500 a 1000m a společně se Šimonem Janďourek byli členy posádky C4, která získala bronzovou medaili.
Ale i další starty našich závodníků zaslouží pochvalu Tomáš Hájek postoupil na obou tratích 1000 a 500m do finále, kde obsadil 6. a 7.místo. V těchto kategoriích obsadil Zbyněk Pták 8. a 9.místo. Petr Tettinger byl úspěšný ještě ve „své“ to je singlové kategorii na obou tratích pátý, Lukáš Bacílek překvapil 6.místem na 1000m a 5.místem na 500m a Šimon Janďourek 7.místem na 500m.
Nelze než konstatovat, že závody byly co se týká organizace na vysoké úrovni a co se týče výsledků všech reprezentantů pro trenéry velmi potěšující o čemž svědčí i celkové druhé místo v pořadí národů o které se nemalým podílem přičinili i závodníci kanoistického oddílu Lokomotivy Nymburk, které na těchto závodech doprovázeli i jejich osobní trenéři Petr a Josef Fuksovi.