Úspěšné vykročení kanoistů

Ve dnech 27.-28.4.2013 se uskutečnil v Račicích na umělém kanálu první závod rychlostních kanoistů. Jednalo se o nominační závod pro Světový pohár, který se uskuteční ve dnech 17.-19.5.2013. Při tomto nominačním závodě se uskutečnil zároveň i testovací závod juniorů.

Skvělých výsledků dosáhlo hned několik nymburských závodníků, z nichž se nejlépe prezentoval Martin Fuksa, který s přehledem zvítězil v obou svých kategoriích, jak na C1 1000m, tak na C1 200m a zajistil si start na Světovém poháru v Račicích, kde bude startovat na tratích C1 1000m a C1 500m. Dalším vítězným závodníkem byl Jiří Kraft, který se svým parťákem Tarkuličem zvítězil v závodě K2 200m, čímž se nominoval do Račic i on. Dalšími závodníky, kteří se nominovali byli Vojtěch Ruso a Dan Drahokoupil, kteří byli na obě tratě C2 1000m a 200m nejlepšími závodníky do 23let. Dan Drahokoupil bude na Světovém poháru startovat ještě v kategorii C1 200m. Skvělou tečkou za zdařilým nominačním závodem byl závod C1 5000m, kde Vojtěch Ruso skončil po bojovném výkonu na velmi pěkném 3.místě.

V testovacích závodech juniorů skončil celkově kanoista Karel Palma na 3.místě a Vilma Nedbalová skončila jednou třetí a jednou druhá ve své kategorii.