Skvělé zakončení úspěšné sezony

oslední akcí rychlostních kanoistů v letošním roce bylo Akademické mistrovství světa v běloruském Minsku.
  16 závodníků nominovaných vedením vysokoškolského sportu se utkalo se závodníky 22 zemí na nově vybudovaném kanálu 45km od Minsku. V reprezentačním družstvu měli zastoupení odchovanci Lokomotivy Nymburk. V kajacích Pavel Davídek a v kanoích Dan Drahokoupil a Martin Fuksa.
Martin Fuksa si opět vedl skvěle. Stal se akademickým mistrem Světa  v závodě C1 500m a přidal ještě dvě stříbrné medaile na tratích C1 1000m a 200m. S těmito výsledky se stal i celkovým vítězem v kategorii kanoistů s největším počtem dosažených bodů ze všech účastníků. Završil tak veleúspěšnou sezonu, ve které získal 9 medailí z evropských a světových mistrovství a dvě ze Světového poháru.
Stříbrnou medaili přidal do sbírky českého družstva i kajakář Pavel Davídek za kategorii K4 500m a přidal i čtvrté místo v závodě K2 1000m.
Dan Drahokoupil startoval ve společné posádce C4, kde na trati 200m skončili čtvrtí jen jednu desetinu vteřiny od medaile. Na trati 1000m skončila posádka na 5.místě a na 500m byli šestí.
Česká republika ziskem 3 zlatých, 3 stříbrných a 3 bronzových medailí obsadila třetí místo v pořadí národů a potvrdila tak, že výsledky posledních let mají stále se zvyšující úroveň, což je příslibem pro budousnost.