Skvělé výkony rychlostních kanoistů Lokomotivy Nymburk

Týden po skončení MS v rychlostní kanoistice, které bylo zároveň kvalifikačním závodem pro OH 2020 Tokyo, kde si účast zajistili na C1 Martin Fuksa a na deblkanoi s bratrem Petrem čímž získali dvě místa pro start na OH, se uskutečnilo také v maďarském Szegedu MS rychlostních kanoistů kategorie „Masters“.

Českou republiku z nymburského oddílu reprezentovali kajakáři Jiří Kraft s Čestmírem Pokorným a kanoisté Ondřej Petr, Miroslav Podnecký, Pavel Semecký a Radek Soukup. Závodilo se ve dvou disciplínách na dvou tratích 1000 a 200m.

Vynikající umístění dosáhl Jiří Kraft, který se stal mistrem světa v kategorii K1 1000m a K1 200m, třetí titul přidal s Čestmírem Pokorným v kategorii K2 200m a sbírku medailí zakončil opět s Čestmírem Pokorným stříbrnou medailí v K2 100m.

Třikrát se mistrem světa  stal i Ondřej Petr, který zvítězil v kategorii C1 na trati 1000m a spolu s Pavlem Semeckým zvítězili v kategorii C2 na 1000 i 200m. Pavel Semecký přidal ještě dvě stříbrné medaile za druhá místa na C1 1000 a 200m.

Radek Soukup spolu s Miroslavem Podneckým obsadili v kategorii C2 1000 i 200 vždy 5.místo a Radek Soukup ještě 5.místo na C1 1000. Největší smůlu měl Radek Soukup v závodě C1 200m, kde po vítězství v rozjížďce, kde porazil i pozdějšího mistra světa se změnilo počasí v neprospěch závodníků pádlujících na pravé straně a vlivem prudkého větru v průběhu závodu zvrhl.

Věříme, že tyto skvělé výkony kanoistů se prpjeví i při stradičním vyhlašován „ Sportovce Nymburka“ za rok 2019.