Skvělá reprezentace – Piešťany 29.5.-1.6.2014

Mezinárodní regata juniorů v rychlostní kanoistice, která se tradičně uskutečňuje ve slovenských Piešťanech svedla ke startu závodníky z 24 států. Samozřejmě zde nechyběla ani Česká republika.

A tu i v letošním roce, na základě výsledků testovacího závodu a závodu Českého poháru reprezentovali 3 závodníci Lokomotivy Nymburk Petr Fuksa jr., Dan Kořínek a David Volák. Mimo Petra Fuksy, který již reprezentoval minulý rok na závodech Olympijských nadějí, to byl pro oba první mezinárodní závod. Všichni se vedli skvěle a ani jeden sportovec neodjížděl bez medaile.

Nejvíce se dařilo Petru Fuksovi, který získal 3 stříbrné a dvě bronzové medaile v závodech C1 200, 1000m a C2 1000, 500, 200m. Výborně si vedl i Dan Kořínek, který získal v závodech na C2 spolu s Petrem Fuksou 3 medaile, 2 x stříbrnou a 1 x bronzovou a v závodě C1 500m mu medaile utekla o vlásek, ale i 4.místo bylo skvělé. A nakonec závodů se zadařilo i Davidovi Volákovi, který se svým parťákem Lundákem obsadili 3.místo v závodě na K2 200m, když ještě předtím získal 5.místo v K1 200m.

K absolutní spokojenosti chybělo získat zlatou medaili, ale věřím že tu získají na některé další mezinárodní akci.