Silvestrovský běh 2011

Již 44.ročník „SILVESTROVSKÉHO BĚHU“ uspořádali kanoisté Lokomotivy Nymburk. Za krásného slunečného počasí odstartovalo 75 členů oddílu v 9,00hod. běh na trati od kanoistické loděnice na soutok Labe  s Cidlinou a zpět.

Tak jako minulé roky se běh dělí na ty, kteří dokáží uběhnout celou trať 22km a na ty, kteří svou účastí „tvoří partu“ a uběhnou vzdálenost odpovídající jejich věku a chuti. Za zmínku stojí,že nejmladší člen, který absolvoval celou vzdálenost byl 13-ti letý Petr Fuksa jr.

Kanoisté takto zakončili velice úspěšný rok 2011 ve kterém jeho členové získali  2x titul mistrů Evropy, 1 x titul mistra světa vše v kategorii juniorů o což se postarali Martin Fuksa na C1 500m, Jakub Špicar na K2 1000m (vítězové ME) a Martin Fuksa v C1 500m na MSJ. Krásná 4.místa na MS a ME získal Matyáš Jirásek na C2 1000m, C2 200m spolu s Martinem.Fuksou.

Martin ještě jako čerstvý mistr republiky v kategorii C1 200m, startoval na MS dospělých kde získal 6.místo v závodě C1 500m. Dalším nymburským závodníkem, který startoval na MS dospělých byl Jirka Kraft na K2 200m. Za zmínku stojí, že odchovanci našeho oddílu Jaroslav Radoň a Pavel Davídek vybojovali svými umístěními na MS místa pro Českou republiku na OH 2012 v Londýně.

Velice potěšujícím poznatkem je to, že oddíl má v současnosti  okolo 20-ti mladých závodníků v kategorii benjamínků a žáků