Poslední závod Českého Poháru rychlostních kanoistů

Posledním letošním závodem Českého poháru v rychlostní kanoistice, byl závod na dlouhé tratě, který uspořádal na řece Vltavě kanoistický oddíl Týn nad Vltavou 25. - 26.9. Krásné, opravdu letní počasí po oba víkendové dny provázelo závodníky oddílů z celé republiky, kteří závodili pouze v singlových kategoriích. První den na trati 4 km s intervalovým startem a druhý den na trati 4, 8, 12, 16 km dle věkových kategorií. I závodníci Lokomotivy Nymburk byli opět úspěšní. Když získali 7 zlatých, 8 stříbrných, 4 bronzových medailí a další umístění do bodovaného 18 místa celkového pořadí Českého poháru a mistrovství České republiky družstev, kde se oddíl Lokomotivy Nymburk dlouhodobě umisťuje ve špičce celkového pořadí.
Zlaté medaile získali: kanoista Petr Tettinger v kategorii C1 junioři, který se tak rozloučil z kategorií dětí, jak sám toto období nazývá. V příštím roce již bude závodit v kategorii mužů. Jeho sestra Terezie Tettingerová získala dvě zlaté medaile za vítězství v obou dnech v kategorii kajakářek dorostenek. Kanoisté Tomáš Hájek v kategorii dorostenců, který zvítězil v obou závodech a překvapení těchto závodů žák Jan Žirovnický, který po bodovaném výkonu slavil svůj letošní nejlepší výsledek a v kategorii kajakářů veteránů zvítězil Jiří Kraft.
Stříbrné medaile získali: kanoisté Petr Tettinger, Zbyněk Pták první v juniorech, druhý v dorostu a v obou závodech, Adam Koula v kategorii žáků, Kristýna Kupcová v kategorii kajakářek žaček, v kategorii kanoistů benjamínků Čestmír Pokorný získal dvě medaile.
Bronzové medaile získali: dvě medaile Štěpán Žirovnický v kategorii benjamínků, Kristýna Kupcová v kategorii kajakářky žačky a kanoista junior Šimon Janďourek. Ale i ostatní závodníci Lokomotivy Nymburk, kteří se podíleli na zisku bodů do Českého poháru nutno pochválit. Bára Válková 4. místem získala nejlepší singlový výsledek v sezoně a je příslibem pro sezonu 2022, jelikož zůstává v kategorii dorostenek. Kanoista junior Šimon Janďourek, který i v sezoně 2022 bude startovat za juniory, je příslibem výborných umístění. Celé družstvo kajakářek žaček ve složení Hana Veselá, Kristína Steinmetzová, Kristýna Kupcová, Sára Ščuková, Tereza Hradilová, Karolína Straková, posílené o Lauru Pěknou, Johanu Cimlovou, Marii Maršíkovou, Annu Sklenářovou vedené trenérkou Lenkou Fuksovou, ale i družstvo kanoistů benjamínků a žáků vedené trenérem Pavlem Semeckým, jehož svěřenci se již prosazují v popředí startovního pole, Štěpán a Jan Žirovničtí, Viktor Bouma, Jan Komora, Jakub Šťastný, František Schorný, Viktor Havlíček a Marek Škrob, Bára Hladíková a Alžběta Slováková. Úspěch očekáváme i od kajakářů juniorů, které vede Jiří Hradil společně s Michalem Mokrým. Kryštof Kupec, Matouš Kysilka a Hubert Žďárský, kteří budou ve své kategorii posledním rokem.
Trenérka přípravky Alena Válková se svými asistentkami Simonou Hamtilovou a Šárkou Cimlovou, které se starají o přicházející sportovce, čímž zajišťují stálý přísun sportovců do závodních družstev, což je velice důležitá činnost pro budoucí úspěšnost oddílu v republikových soutěžích.