POHÁR „ LABSKO-ORLICKÝ“ rychlostních kanoistů

První zářijový víkend se uskutečnily poslední dva závody seriálu rychlostních kanoistů O pohár Labsko-orlický. Pořadatelem závodů byl kanoistický oddíl Prosport Sezemice a posledním závodem 11-tého ročníku byl Sokol Černožice, který v tento den slavil 50. ročník Černožického kilometru.
Pěkné počasí, hojně obsazené závody, kde startovalo 33 oddílů z Čech a Moravy a hladký průběh závodů, to bylo na těchto závodech velice příjemné.
Sobotní závody se konaly na Labi v Kuněticích a nymburským závodníkům se velice dařilo. I když nestartovali dospělí a junioři, kteří se připravují na závody OH nadějí anebo v tu dobu startovali Mistrovství světa juniorů a U23 v maďarském Szegedu, mladí závodníci dokázali zvítězit v Poháru Sezemic a chlapci zvítězili v kategorii chlapců, kde získali pohár věnovaný Olympijským výborem ČR. Celkový zisk 33 medailí potěšil samotně závodníky, ale i trenéry.
Nedělní závod pořádaný oddílem Sokol Černožice, byl posledním závodem Labsko-orlického poháru letošní sezony. I na těchto závodech se nymburským závodníkům dařilo. Vzhledem k tomu, že se jednalo o 50. ročník Černožického kilometru byly závody silně obsazeny o čemž svědčila účast 33 oddílů z Čech i Moravy. I v tomto závodě se nymburským kanoistům a kajakářům dařilo, získali 7 x 1. místo, 8 x 2. místo a 3 x 3. místo a spoustu dalších umístění do 6. místa, čímž přispěli do bodování Labsko-orlického poháru, který Lokomotiva Nymburk celkově opět vyhrála.

Výsledky:
Zlaté medaile získali: Pinkas Š. – Pták Z., Koula A. - Škrob M., Havlíček Viktor, Šťastný J. – Havlík J., Šťastný Jakub, Sklenářová Anna, Žirovnický Š. – Havlíček V., Hladíková Barbora, Králová Adéla, Hladíková A. – Hladíková B.,

Stříbrné medaile získali: Hamtil David, Králová Adéla, Žirovnický Š. – Havlíček V., Žirovnický J. – Bouma V., Maršíková Marie, Semecká Elsa, Fialová Elen, Šťastný J. – Havlík J., Válková Bára, Škrob Marek, Hradilová T. – Kupcová K., Sklenářová A. – Válková B., Koula Adam, Semecký P. – Škrob M., Žirovnický Jan, Kupcová Kristýna

Bronzové medaile získali: Žirovnický Jan, Hladíková Bára, Šťastný J. – Havlík J., Sedlák Vojtěch, Koula Adam, Žirovnický Štěpán, Kozel T. – Kunt M. (ZVS), Semecká Elsa, Veselá Hana, Hradilová Tereza, Houdek David, Kozel Tadeáš