ONDŘEJ PETR – MISTREM SVĚTA

V portugalském Vila Verde se uskutečnilo letošní MS v kanoistickém maratonu. Mezi českými reprezentanty nechyběli ani závodníci Lokomotivy Nymburk Ondřej Petr a Čestmír Pokorný, oba startovali v kategorii Masters a oba byli velice úspěšní.
Podmínky pro závod byly velice těžké, mělčina, víry, balvany, netradiční vystupování při přebězích, to vše ztěžovalo podmínky při závodě dlouhém 24km.
V místě závodu oba naši závodníci měli objednané lodě, ale bohužel Ondra Petr dostal loď až těsně před závodem, čímž mu nezbylo moc času na seznámení se s tratí. Přesto závod zvládl skvěle a stal se mistrem světa ve své kategorii. Obtížnost závodu byla opravdu značná o čemž svědčí i to, že závod nedokončilo 5 závodníků.
Čestmír Pokorný měl svůj závod ještě složitější, jelikož v jeho kategorii startovalo více než 40 závodníků. Po skvělém začátku a bojovném výkonu dokončil závod na 14. místě což byl výborný výsledek. Nutno podoktnout, že Čestmír startoval v maratonském závodě poprvé.
Po celou dobu se o naše závodníky staral a zároveň koučoval Jaroslav Radoň – nymburský odchovanec, který v současnosti pracuje jako reprezentační trenér portugalských závodníků.
Za zmínku stojí i to, že se naši závodníci setkali s portugalským závodníkem Silvestrem, který trénoval tři týdny v Nymburce na naši loděnici a byl účastníkem OH v Atlantě v roce 1996.
Na závěr nutno poděkovat městu Nymburk, které pomohlo s finančním zabezpečením obou sportovců.