NZ Juniorů, U23 a II.ČP mládeže

Český pohár rychlostních kanoistů pokračoval dalším závodem, kterým byl II. závod Českého poháru v Račicích. Labe aréna se ve dnech 3. – 5. 6. 2022 otevřela rychlostním kanoistů z celé ČR, kteří zde poměřili svou výkonnost. Tento závod byl zároveň nominačním závodem juniorů a U23 na mistrovství Evropy. Lokomotiva Nymburk zde měla početné zastoupení. Tak jak je již dlouhodobým zvykem, nymburští závodníci se umisťovali v popředí startovního pole jednotlivých závodů a závodníci Terezie Tettingerová, Zbyněk Pták a Filip Šafařík si svými výkony zajistili účast na letošním ME juniorů a U23, které se bude konat v srbském Bělehradu. Tuto trojici ještě doplnil Michal Kulich, který se stále připravuje v našem oddíle, ale závodí za Duklu Praha. Všem k nominaci moc gratulujeme a přejeme moc úspěchů.
Ale i další závodníci, kteří startují v nižších věkových kategoriích byli velice úspěšní o čemž svědčí jejich výsledky:
V kategorii juniorek kajakářek zvítězila Terezie Tettingerová na tratích 500m, 1000m a na 200m skončila druhá, na K2 500m zvítězila s chomutovskou Hajnou. Kanoista Filip Michajlík zvítězil v dorostenecké kategorii na 1000m a na 500m byl 3. a spolu se Šimonem Pinkasem zvítězili na trati 500m. Filip Pinkas ještě přidal 2.místo na C1 1000m.
Dorostenci kanoisté Škrob Marek, Koula Adam, Kozel Tadeáš, startovali ve finále B a přispěli do bodové sbírky do soutěže družstev o Mistra ČR. Další medailová umístění získali junioři kanoisté, Zbyněk Pták C1 1000m 2. místo a Filip Šafařík C1 1000m 3. místo. V tomto závodě jsme ještě získali 5. místo Tomáš Hájek, 6. místo Štěpán Papoušek a 7. místo  Šimon Janďourek.
Kanoisté junioři Filip Šafařík – Zbyněk Pták obsadili 2. místo na 500m, 1000m a Tomáš Hájek – Šimon Janďourek na obě tratě 3. místo.
V žákovské kategorii obsadil Jan Žirovnický na C1 1000m 2. místo, 500m 3. místo a spolu s Viktorem Boumou na C2 500m 3. místo. V této kategorii pěkné 6. místo získali Čestmír Pokorný a František Schorný.
Mladší žáci kanoisté na C1 500m a 1000m Čestmír Pokorný vždy 3. místo a parťák z debla František Schorný 5. místo na 1000m a 6. místo na 500m.
Vzestup výkonnosti zaznamenala děvčata, kajakářky, z nichž nejlepší výkonnost předvedla 4. místem Kupcová Kristýna, vítězství ve FB Sklenářová Anna. Vítězství ve FB Straková Karolína – Sklenářová Anna na K2 500m a druhé místo ve FB Hradilová Tereza – Pěkná Laura také K2 500m. I výsledky Marie Maršíkové a kanoistky Alžběta Slovákové mají vzestupnou tendenci, což je potěšující před dalšími závody jak ČP tak před vrcholem závodní sezony mistrovství České republiky.