Nymburští kanoisté si vyjeli místa na ME

V pořadí druhý díl závodů Českého poháru rychlostních kanoistů s uskutečnil na umělém kanálu v Račicích. Velice nepříznivé podmínky - větrno a neustálý déšť , provázely tentokrát závodníky ze 40 oddílů České republiky po celý víkend.

V tomto závodě se zároveň rozhodovalo o nominaci závodníků na mezinárodní soutěže. Konkrétně šlo o mistrovství Evropy juniorů a U23 a vysokoškolští sportovci bojovali o účast na Universiádě, která je pro vysokoškoláky jako olympiáda.

Ve všech soutěžích měli zastoupení i závodníci Lokomotivy Nymburk a její odchovanci.

Mistrovství Evropy juniorů a U23 si vybojovali Vilma Nedbalová, která bude startovat v závodě K2 500m. Karel Palma, který bude startovat v závodě C1 500m a C4 1000m a posádka Vojtěch Ruso -Dan Drahokoupil  budou startovat v kategorii C2 500m a 1000m. Na základě výsledků ze závodů Světového poháru si nominaci předem zajistil Martin Fuksa, který bude startovat v kategoriích C1 1000, 500, 200m a Jakub Špicar, který bude startovat na K4 1000m a K2 500m a Radek Miškovský bude startovat na C4 1000m.

Universiáda měla také již vybrané sportovce a z našich odchovanců na K2 muži bude startovat Pavel Davídek, C2 muži Jarda Radoň a C1 muži si vítězstvím v nominačním závodě účast vybojoval Dan Drahokoupil a Vojta Ruso si čtvrtým místem v nominaci vybojoval místo v kategorii C4 ve všech tratích 1000, 500, 200m společně s Radkem Miškovským, který bude ještě startovat v C1 500.

V mládežnických kategoriích se tradičně dařilo kanoistům, kteří získali medaile jak v kategorii benjamínků, žáků, žaček a dorostu. Z kajakářů se nejvíce dařilo Davidu Volákovi, který zvítězil v kategorii K1 200, 500m tak i v K2 500m. V žačkách v nymburském oddílu vyrůstá výborná kanoistka Martina Malíková, která již ve své kategorii vítězí.

O medaile a body do Českého poháru se postarali:  Vilma Nedbalová, Martina Malíková, Lucie Niedrlová, Lukáš Bacílek, Petr Tettinger, Tomáš Bürger, Míra Klíma, Patrik Toupal, Tomáš Hradil, Tomáš Válek, Filip Špaček, Vojtěch Jelínek, David Toupal, Adam Holenka,Jan Blažej, Franta Kulich, Matyáš Plaček, Dan Kořínek, Filip Vohradský, Petr Fuksa jr., Jakub Černý, Jakub Zajíček, David Volák, Karel Palma.