Nymburským kanoistům se stále daří

Přestože se blíží závěr kanoistické sezony, rychlostním kanoistům Lokomotivy Nymburk se stále daří.

1.-2.9. první zářijový víkend startovali na MČR v kanoistickém maratonu, který se tradičně koná v Týně nad Vltavou. Zde se nejlépe dařilo Vilmě Nedbalové, která zvítězila v obou kategoriích (K1,K2 spolu s Terezou Kubíčkovou) a zajistila si start na MS v kanoistickém maratonu. Dalším účastníkem MS bude kanoista Matyáš Jirásek, který bude startovat v kategorii kanoistů juniorů.. Titul také získali kanoisté žáci Petr Fuksa s Filipem Vohradský a kanoističtí benjamínci Patrik Toupal, Mikuláš Mareš, Jakub Černý dojel na druhém místě v C1 žáci, Matyáš Jirásek byl 2x druhý v C1 a v C2. Druhá místa ještě obsadili kanoisté David Toupal, Matyáš Plaček a Tomáš Bürger.

8.-.9.9. o tomto víkendu se jely pohárové závody o pohár „Labsko-Orlický“v Sezemicích a v Černožicích. Kanoisté Lokomotivy Nymburk jako obhájci vítězství prvního ročníku nechyběli ani na těchto akcích a svými výsledky dokázali, že patří k předním oddílům České republiky.

Celkové vítězství v „Labsko-Orlickém poháru“ se podařilo obhájit a navíc zvítězili v soutěži oddílů na „Černožickém kilometru“. O tyto výsledky se zasloužili: kajakáři Martina Malíková, Lucie Niedrlová, Kateřina Gachová, Vilma Nedbalová, Filip Špaček, Tomáš Válek, Tomáš Hradil, Kryštof Mareš a kanoisté Matyáš Plaček, Petr Fuksa, Jakub Černý, Filip Vohradský, Adam Holenka, Jakub Zajíček, Dan Kořínek, Vojtěch Jelínek, Vojtěch Ruso, Martin Fuksa, Karel Palma a kajakářští veteráni Jiří Hradil a Jan Prokeš..