Nymburská 500

V netradičním termínu, ale za krásného slunečného dne se 9. 10. 2021 uskutečnil závod rychlostních kanoistů pod názvem „Nymburská pětistovka“ – memoriál Míry Šeny, Pepana Semeckého, Bohuslava Kalouse a Jana France. Tyto závody byly předposledním závodem již tradičního zápolení o pohár labsko-orlický, ve kterém se mimořádně daří kanoistům a kajakářům Lokomotivy Nymburk.
I když se jednalo o závěr sezony, byl závod obsazen velice slušně. 23 oddílů a více jak 300 startujících, hlavně z řad mládeže, potěšilo pořadatele domácího oddílu, které je nutno pochválit za dokonalou organizaci, zajištění bezpečnosti závodníků. O což se starali jednak příslušníci poříční policie a na dvou domácích člunech pánové Jiří Hradil a Ctirad Pinkas. Za připravené občerstvení, o které se postaral „šéf obsluhy“ Petr Pirda Bubanec se svými pomocníky k všeobecné spokojenosti přítomných.
Za zmínku stojí, že na Nymburské 500 startoval i náš dlouhodobě nejlepší kanoista a dvojnásobný účastník olympijských her, Martin Fuksa, který zároveň předával ceny a medaile kanoistům dorostencům, kteří se umístili na 1 až 3 místě v memoriálovém závodě Míry Šeny. Byli to závodníci: domácí Tomáš Hájek, který zvítězil na druhém místě dojel hradecký závodník Filip Michajlík a třetí místo obsadil Šimon Pinkas z domácího oddílu. Všichni tři závodníci mimo medailí obdrželi krásné, hodnotné, věcné ceny, které každoročně věnuje otec Míry pan Miroslav Šena, vítěz ještě pohár od pořadatele. Potěšující pro pořadatele byla účast starosty města Nymburk pana Ing. Tomáše Macha, který spolu s Martinem Fuksou, Stanislavem Bohuslavem a předsedou oddílu kanoistiky Ing. Janem Kohoutem se zúčastnil tohoto ceremoniálu.
Druhým memoriálovým závodem byl závod mužů na deblkanoi. Jednalo se o memoriál Pepana Semeckého a v tomto závodě zvítězila posádka Martin Fuksa – Dukla Praha a Vojtěch Ruso – Lokomotiva Nymburk před posádkou Tomáš Doktor – Adam Rudolf a další domácí posádkou Petr Bubanec – Dan Drahokoupil.
Třetím memoriálovým závodem byl memoriál Bohuslava Kalouse a Jana France. Jednalo se o závod kajakářů veteránů na trati 3 km. Vítězem se stal domácí závodník Jiří Kraft, druhý skončil další nymburský závodník Čestmír Pokorný a jako třetí dokončil závod Martin Holub z KVS Praha.
Všechny memoriálové závody byly vyhlašovány na stupních vítězů a ceny jim předávali zástupci „města Nymburk“ a oddílu Lokomotivy Nymburk, což mělo i patřičně slavnostní atmosféru.
Ale ani ostatní medailisté nepřišli zkrátka. Za svá umístění byli hned po dojezdu dekorováni přímo na vodě medailemi a každý ještě obdržel věcnou cenu, kterou nám věnovali sponzoři, za což jim patří velké poděkování. O tento ceremoniál se po celou dobu závodu staraly „hostesky“ Simona Hamtilová s Šárkou Cimlovou.
Závodníci Lokomotivy Nymburk získali 26 zlatých, 15 stříbrných, 20 bronzových medailí a další body do celkového pořadí Labsko-orlického poháru o což se jmenovitě postarali tito sportovci: Slováková A., Kraft J., Petr O., Bacílek L., Žďárský H., Kysilka M., Bubanec P., Pták Z., Ruso V., Drahokoupil D., Kupec K., Janďourek Š., Tettingerová T., Hájek T., Kozel T., Pinkas Š., Šafařík F., Válková B., Bouma V., Škrob M., Žirovnický J., Žirovnický Š., Hradilová T., Kupcová K., Steinmetzová K., Straková K., Ščuková S., Veselá H., Veletová M., Pokorný Č., Schorný F., Fadrhoncová E., Kovářová S., Havlík J., Tax P., Čenovská T., Koulová T., Petuellyová E., Šťastný J., Komora J., Vacek J., Pokorný R.,  Hamtil D., Vajda M., Fialová E., Semecká E., Havlíček V., Fabin M., Sedlák V., Laštovička T., Švanda A., Houdek D., Králová A., Černý M., Pokorný Č..