Nymburská 500 – rychlostních kanoistů

V sobotu 14. května se na Labi, Nad elektrárnou v Nymburce, sešlo více jak 600 závodníků, kteří se zúčastnili tradiční, již 69. ročníku „Nymburské 500“, která je jedním závodem seriálu Labsko-orlického poháru a zároveň memoriálovým závodem Míry Šeny, Pepana Semeckého, Bohuslava Kalouse a Jana France.
Celý týden byl pro pořadatele závodů, kteří zjistili, že se přihlásilo 36 oddílů z Čech a Moravy a více než 600 závodníků, napjatý očekáváním jak to dokáží zvládnout. Musíme konstatovat, že závod, parkování, bezpečnost závodu, vlastní pořad dle startovní listiny i občerstvení klaplo na výbornou. Sedm a půl hodiny nepřetržitých startů po 3 minutách, byl slušný zápřah pro rozhodčí, startéra i hostesky, které odměňovaly závodníky medailemi a cenami za předvedené výkony.
Potěšitelný je i zájem zástupců vedení Města, které dnes zastoupil sám pan starosta Ing. Tomáš Mach Ph.D. a pan Stanislav Bohuslav, který je stálým zástupcem VaK Nymburk a.s.
Nyní se zmíníme o výsledcích memoriálových závodů:
Memoriál Míry Šeny – závod dorostenců kanoistů měl plně obsazené finále 9 sportovců, z nichž zvítězil domácí závodník Filip Michajlík, na druhém místě skončil závodník PPL Plzeň Vízner a třetí opět domácí závodník Šimon Pinkas. Tito tři závodníci obdrželi hodnotné ceny od pana Miroslava Šeny - otce Míry, které každoročně dává a vítěz ještě pohár.
Druhým závodem byl Memoriál Pepana Semeckého – jde o závod deblkanoi mužů, kde zvítězila posádka Petr Fuksa – Ondřej  Petr (DUP + NYM), druzí dojeli Tomáš Hájek – Šimon Janďourek a třetí místo obsadila posádka Filip Šafařík – Zbyněk Pták obě posádky jsou z nymburského oddílu.
Posledním memoriálem byl závod K1 veteránů – v tomto závodě zvítězil domácí závodník Jiří Kraft před dalším nymburským závodníkem Čestmírem Pokorným a jako třetí  skončil Martin Holub z KVS Praha, šlo o závod na 500m.
Za zmínku stojí i pořadí oddílů. Boduje prvních 6 závodníků v každé kategorii a celkovým vítězem se stala Lokomotiva Nymburk, na druhém místě skončil oddíl USK Praha a třetí v pořadí se umístil oddíl Sokola Černožice.

Z výsledků domácích závodníků:
Zlatou medaili získali -  Filip Michajlík, Ondřej Petr, Jiří Kraft, Jakub Šťastný, Terezie Tettingerová, Filip Šafařík, Šimon Pinkas-Filip Michajlík, Matouš Kysilka, Zbyněk Pták, David Hamtil, Petr Fuksa – Ondřej Petr
Stříbrnou medaili získali – Adéla Králová, Pavel Semecký, Čestmír Pokorný st., Štěpán Žirovnický, Zbyněk Pták, Čestmír Pokorný ml., Jan Žirovnický-Viktor Bouma, Anna Sklenářová, Filip Šafařík, Šimon Janďourek – Tomáš Hájek, Terezie Tettingerová, Čestmír Pokorný – Jiří Kraft, Alžběta Slováková, Albert Švanda
Bronzovou medaili získali – Šimon Pinkas, Tomáš Hrůza, Tomáš Hájek, Jan Žirovnický, Elen Fialová, Alžběta Slováková – Mulačová (SKD), Laura Pěkná, Šimon Janďourek, Vojtěch Sedlák, Čestmír Pokorný – Jiří Kraft, Filip Šafařík – Zbyněk Pták.

Podpora sportu od Středočeského kraje se projevuje stále více, což je vidět na výsledcích i na množství závodící mládeže. Pořadatelům nyní zbývá se připravit na příští rok 2023, tento rok se bude konat 70. ročník Nymburské 500 a my bychom chtěli, aby byl opravdu skvěle připraven, k čemuž nám napomáhaly i dary od sponzorů, které potěší prvé tři závodníky v cíli.