Mistrovství republiky kanoistů

Mostecké jezero „Matylda“ bylo ve dnech 25.-26.4.2015 svědkem historicky prvního Mistrovství České republiky na dlouhé tratě.

V hezkém prostředí severočeského kraje se opět dařilo kanoistům Lokomotivy Nymburk, kteří si odsud odvezli celkem 11medailí.

Nejúspěšnější byl kanoista Petr Fuksa, který v závodě C1 junioři na 5km obsadil 2.místo. Dan Kořínek dokončil závod na 5.místě a 6.místo vybojoval Jakub Černý. V závodě deblkanoí zvítězila posádka Petr Fuksa s Danem Kořínkem a třetí skončili Filip Vohradský s Jakubem Černým.

V ženách se mimořádně dařilo Vilmě Nedbalové, která v závodě K1 5km dojela druhá, když porazila závodnici Krpatovou z USK, která bude ve dnech 1.-3.5.2015 startovat na ME v Račicích. Se svou parťačkou z Hradce Terezou Kubíčkovou obsadily rovněž druhé místo v kategorii K2.

V dorostencích byl nejúspěšnější Adam Holenka, který v závodě C1 obsadil 3.místo a v závodě C2 spolu s jabloneckým Lukášem Fraňkem zvítězili.

V závodě benjamínků na C1 2km obsadil Petr Tettinger krásné druhé místo a druhý den s Vojtou Šmejkalem dojeli opět na druhém místě.

Další medaili do sbírky přidal David Volák, který v K2 5km obsadil 3.místo s děčínským parťákem Házou.

Kanoisté žáci v C1 měli tato umístění: 8. Patrik Toupal, 10. Lukáš Bacílek a závodníci Tomáš Bürger, Miroslav Klíma a Petr Vilímek se umístili v druhé polovině startovního pole.

Dařilo se i děvčatům z nich nejlepším výsledek bylo 12.místo Báry Vohradské a 11. Terezie Tettingerové.

Kajakářští benjamínci obsadili 11.místo na K2 Kupec-Kysilka a v K1 dojel Kysilka desátý, Špaček 21. a Kupec po koupeli 33.

V kategorii C1 muži skončil Ondra Petr na 9.místě a v kategorii veteránů vyhrál Libor Smolík st.