Mistrovství Evropy 2015

Mistrovství Evropy rychlostních kanoistů, které se konalo ve dnech 1.-3.5.2015 na umělém kanálu v Račicích skončilo úspěšně pro Českou reprezentaci.

Českou republiku reprezentovalo i sedm závodníků, kteří byli odchováni oddílem rychlostní kanoistiky, dvěma trenéry a masérem. Celkem 10 nymburáků v české elitě je dalším důkazem dlouhodobé velmi dobré práce v oddíle kanoistiky Lokomotivy Nymburk.

Nejúspěšnější byl kanoista Martin Fuksa, který se stal Mistrem Evropy na C1 500m a na tratích 1000m a 200m skončil shodně na 4.místě s minimálním odstupem na medaili. Pro Martina to byl již čtvrtý titul Mistr Evropy v kategorii dospělých a na trati 500m třetí titul v řadě. Nyní se bude připravovat na Evropské hry v Baku. Jedná se o první závod tohoto druhu, který je brán jako Evropské olympijské hry.

Dalšího úspěchu dosáhl Jaroslav Radoň, který se svým parťákem Filipem Dvořákem obsadili 4.místo na C2 1000 a 6.místo na 500m.

Další čtvrté místo kousek od medaile obsadila čtyřkanoe na trati 1000m, kde klečeli 3 nymburáci Dan Drahokoupil, Vojtěch Ruso a Radek Miškovský.

Nečekaně dobrého výsledku dosáhl kajakář Jakub Špicar, který obsadil 5.místo v závodě K1 500m a potvrdil svou stále se zvyšující výkonnost.

Kanoe dvojic Karel Palma s Vojtou Rusem obsadili ve finálovém závodě na C2 200m 8.místo pouhé 0,2 vteřiny od 6.místa. Vzhledem k tmu, že spolu trénují krátce má tato posádka nakročeno k ještě lepším výsledkům.

Vojta Ruso startoval ještě v závodě C1 5km kde po mohutném finiši obsadil pěkné 10.místo.

Trenéři Petr a Josef Fuksovi měli velkou radost z výsledků svých svěřenců, které osobně připravují: Martin Fuksa, Dan Drahokoupil, Vojtěch Ruso, Karel Palma a masér František Noll měl plné ruce práce, aby jejich těla byla připravena dosahovat těchto skvělých výsledků: