Mistrovství České republiky

Poslední červencový víkend se na umělém kanálu LABE ARÉNA v Račicích uskutečnilo Mistrovství České republiky v rychlostní kanoistice na krátkých tratích. Závodníci všech věkových kategorií od benjamínků až po závodníky v kategorii „ Masters“, přijeli prověřit svou formu.
Samozřejmostí kanoistických závodů se účast rychlostních kanoistů Lokomotivy Nymburk, kterých zde startovalo 56, ale i jejich odchovanců, kteří startují v dresech pražské Dukly. Pro většinu závodníků je to vrchol celoroční přípravy a pro kategorii juniorů nominační závod na MS  pro kategorii 15 – 17-ti letých nominační závod na závody Olympijský nadějí. Pro oddíly se zde získávají navíc ještě body do Českého poháru jednotlivců a body do Mistrovství České republiky mládeže.
Potěšitelné pro oddíl nymburské Lokomotivy byly výsledky. V oddíle se dařilo závodníkům všech věkových kategorií s jejichž výsledky se nyní seznámíme:
Závod byl rozdělen do 4 dnů a již první den byl úspěšný a nasazená „ laťka medailových umístění“ trvala i v dalších dnech.
Výsledky závodů po jednotlivých kategoriích od nejmladších čímž byli benjamínci, v našem případě mládež do 12-ti let. Kanoista Viktor Havlíček získal zlaté medaile v závodě C1 1000m, 500m a C2 500m spolu se Štěpánem Žirovnickým. Jakub Šťastný na kanoi jednotlivců získal 3. místo na 1000m, zvítězil n 500m a s Jiřím Havlíkem skončili v C2 500m na druhém místě. Kajakář David Hamtil získal 2. místo v K1 500m, 11. místo na K1 1000m, na K2 500m získal ještě stříbrnou medaili za 2. místo. Kajakářka Elen Fialová získala bronzovou medaili za 3. místo na 500m a 16. místo na K1 1000m. Čtvrtá místa obsadili na K1 500m V. Sedlák a M. Fábin, 6. místo v kategorii C1 500m obsadil Š. Žirovnický a ve stejné kategorii skončil na 12. místě J. Havlík. Kajakář A. Švanda v K1 500m obsadil 7. místo, E. Semecká skončila ve své kategorii K1 500m na 7. místě. V hromadném startu  na K1 1000m dokončili závod na 14. místě M. Fábin, 17. místo V. Sedlák, 24. místo obsadil A. Švanda, 36. místo R. Pokorný. V o rok starších kajakářích dojeli 36. J. Havlík a 68. P. Tax, v této kategorii startovalo více jak 80 kajakářů. Benjamínky na 1000m  R. Čenovská dokončila závod na 14. místě a E. Petuellyová na 24. místě a na 500m R. Čenovská 18. a T. Koulová 22. V kategorii K2 bci 500m obsadili 2. místo F. Honců-M. Fábin.
Žákovská kategorie:
K1 žačky ml. 13 let – 2. místo Sklenářová Anna na 500m a 3. místo na 200m, Laura Pěkná 6. místo na K1 500m a 5. místo K1 200m, 6. místo FB J. Cimlová K1 500m a K1 200m 4. místo FB, M. Maršíková 3. místo FB na K1 200m
K1 žačky st. 14 let – 3. místo K1 500m Kristýna Kupcová a 5. místo K1 200m, Tereza Hradilová 6. místo K1 500m a 9. místo 200m, Sára Ščuková 3. místo FB na K1 500m a 1. místo FB 200m, Karolína Straková 6. místo FB K1 500m a 5. místo FB 200m. 2. místo v kategorii K4 500m ve složení K.Kupcová-T.Hradilová-A.Sklenářová-L.Pěkná. V kategorii K2 500m 3. místo Ščuková - Sklenářová, 4. místo Kupcová - Knížková (SED), 7.místo Hradilová – Pěkná a Straková – Válková (Děčín) 5. místo FB
Kanoisté žáci:
3. místo C4 500m J. Žirovnický-V. Bouma-F. Schorný-Č. Pokorný, C2 500m V. Bouma-J. Žirovnický 3. místo, Č. Pokorný-F. Schorný 5. místo, Jan Žirovnický 4. místo C1 500m a 5. místo C1 1000m, 9. místo Viktor Bouma C1 500m, 5. místo Čestmír Pokorný C1 500m žáci ml. a 6. místo C1 1000m, 7. místo František Schorný C1 1000m
Kajak žáci:
Štěpán Kurka obsadil v posádce K4 500m ve společenství  NBK-Zbraslav 8. místo na K2 spolu s jabloneckým parťákem 5. místo FB , 9. místo ve FB na K1 1000m
Dorostenci:
1. místo C2 500m Filip Michajlík - Šimon Pinkas a 3. místo v C2 1000m junioři, C1 1000m 2. místo Filip Michajlík, 3. místo Šimon Pinkas, C1 1000m FB 2, místo Marek Škrob, 3. místo Adam Koula, 6. místo Tadeáš Kozel, C1 200m 3. místo Filip Michajlík, 4. místo Šimon Pinkas, C1 500m 3. místo Filip Michajlík, C1 500m FB 3. místo Adam Koula, 7. místo Marek Škrob, C4 500m A. Koula-M. Škrob-T. Kozel-Š. Pinkas 3. místo, C2 500 A. Koula-M. Škrob 4. místo a 7. místo T. Kozel-F. Vituj (PIS), C1 500m dci FB 4. místo M. Škrob, 6. místo A. Koula, 8. místo T. Kozel
Kajak dorostenky:
K1 500m Bára Válková 7. místo a 4. místo K1 1000m, K2 500m H. Veselá-B. Kadlečková (TSE) 8. místo, K1 500m FB Hana Veselá 8. místo, K4 500m B. Válková + spol 4. místo, H. Veselá + spol 7. místo
Kanoistky:
C2 200m, 500m Bára Hladíková – Anna Hladíková 7. místo, C2 200m Alžběta Slováková – Štěpánková (SHK) 6. místo, C1 500m FB A. Slováková 2. místo, B. Hladíková 3. místo, C1 200m FB B. Hladíková 3. místo, A. Slováková 5. místo
Kanoisté junioři:
Zbyněk Pták získal stříbrnou medaili za druhá místa v C1 1000m, 500m, C4 500m.
Šimon Janďourek v C1 200m skončil na 2. místě, C4 500m 2. místo, C2 500m spolu s Tomášem Hájkem 2. místo a na této trati třetí skončili Filip Šafařík – Zbyněk Pták a pěkné 5. místo obsadil Štěpán Papoušek – T. Malina (TSE). Na trati 1000m juniorů statovali i dorostenci Pinkas – Michajlík a získali bronzovou medaili, čtvrtí skončili Janďourek – Hájek, 5. místo Šafařík – Pták a 6. místo Papoušek – Malina (TSE). Bronz získal Filip Šafařík na C1 500m kde ve finále dopádlovali Š. Papoušek 5. a T. Hájek 8.
Kajakáři junioři:
Nejlepšího výsledku dosáhl Matouš Kysilka na trati 200m kde skončil na 8. místě na stejné trati, ale ve finále B skončil na 7. místě Hubert Žďárský a na trati 1000m opět ve FB 6. a na trati 500m FB dopádloval Matouš Kysilka 6. a Hubert Žďárský 9.
Kajak juniorky:
Terezie Tettingerová získala mistrovské tituly na K1 200m, 1000m, K2 500m spolu S Hajnou z Chomutova a na K1 500m skončila na 2. místě a stejné místo obsadila na K4
Muži:
v kategorii C1 muži 200m obsadil Dan Drahokoupil 2. místo a spolu s Petrem Bubancem skončili druzí i v závodě C2 200m. V kategorii C4 500m ve složení T. Hrůza – P. Bubanec – D. Drahokoupil – M. Černý získali další stříbro a bronz získala posádka ve složení O. Petr – P. Semecký – P. Tettinger (DUP) – L. Bacílek (DUP). I kajakáři Jiří Kraft – Čestmír Pokorný v K2 muži 1000m jeli skvěle a 6. místo v mužích bylo překvapením. K4 muži Kraft – Pokorný doplněni juniory Kysilkou a Žďárským na trati 500m skončili ve finále na 8. místě
„MASTERS“ veteráni: Na tomto mistrovství nejúspěšnější sportovci v svých věkových kategoriích získali medaile, ale ještě startovali i v mužských kategoriích a i tam získali medaile, za což si zaslouží uznání. Není se, ale čemu divit. Tréninkovou pílí, kterou směřovali k MS kategorie „Masters“, které se koná v polské Bydgošti, si před tímto závodem ověřili svou výkonnost, která byla opravdu na vysoké úrovni.
                  C1 1000m skupina E – 1. Radek Soukup
      K2 500m skupina A-C – 1. Pokorný Č. – Kraft J.
                  C2 500m všechny skupiny – 1. Petr O. – Semecký P.