Mistrovství České republiky rychlostních kanoistů

Letošní Mistrovství České republiky, které bylo pořádáno v Labe Areně Račice se krylo s olympijskými hrami v Tokyu, takže závěrečné přípravy a samotného mistrovství se nezúčastnili trenéři Petr a Josef Fuksovi, kteří absolvovali v japonské Koči se svými svěřenci Martinem a Petrem Fuksovými aklimatizační pobyt a vlastní olympijské hry.
Ale výsledky kanoistů Lokomotivy Nymburk to nepoznamenalo, jelikož trenéři Lenka Fuksová, Pavel Semecký a Jiří Hradil se svými asistenty Čestmírem Pokorným, Šárkou Cimlovou, a Simonou Hamtilovou připravili družstvo skvěle, o čemž svědčí tyto výsledky a celkových 44 medailí, z nichž bylo 19 zlatých, 12 stříbrných a 13 bronzových.
Zlaté medaile a mistrovské tituly získali: Petr Tettinger na C1 junioři na trati 200, 500, 1000 m. Filip Šafařík na C1 dorostenci na trati 200, 500, 1000 m. Terezie Tettingerová v K1 dorostenky 200, 500, 1000 m. Bára Válková spolu s Terezou Tettingerovou na K2 dorostenky 200, 50 m a společně ještě zvítězily na K4 500 m. V kategorii C4 dorostenci ve složení Šimon Pinkas, Zbyněk Pták, Filip Šafařík, Tomáš Hájek na trati 500 m v kategorii C2 dci Filip Šafařík – Zbyněk Pták na trati 500 m. V kategorii veteránů na kanoi dvakrát zvítězil Ondřej Petr ve své věkové kategorii. Stejně úspěšný byl Petr Bubanec, Jiří Kraft získal tituly na K1 200, 1000 m a spolu s Čestmírem Pokorným K2 500 m.
Stříbrné medaile získali: C2 junioři Tomáš Hájek – Šimon Janďourek na 500, 1000 m. C1 žáci 500 m Adam Koula, C1 žáci ml. Jan Žirovnický, C2 žáci 500 m Adam Koula a Marek Škrob. C2 bci 500 m Štěpán Žirovnický – Jan Komora. C1 bci Jakub Šťastný a v kategorii veteránů na C1 Tomáš Hrůza. C1 Radek Soukup ve své věkové kategorii, deblkanoe R. Soukup - M. Černý a kajakář Čestmír Pokorný na 200 a 1000 m.
Bronzové medaile získali: C2 muži na 200m Lukáš Bacílek – Petr Tettinger, K1 muži 1000 Michal Kulich, C4 ženy Bára Hladíková ve spol., C1 dci T. Hájek, C1 dci 1000 Zbyněk Pták, C2 dci 1000 Šafařík – Pták, C1 žáci 1000 A. Koula, C4 žáci A. Koula, J. Žirovnický, M. Škrob, V. Bouma na 500 m, C1 bci Č. Pokorný, C2 bci Č. Pokorný – F. Schorný 500 m, C1 bci 1000 J. Šťastný, K1 bci David Hamtil, C1 veteráni Pavel Semecký a Radek Soukup oba ve svých věkových kategoriích.
Ale i další sportovci oddílu se svými výsledky a umístěním do 18 místa postarali o příděl bodů do mistrovství republiky družstev. Jsou to kajakáři junioři Hubert Žďárský – Matouš Kysilka 8. místo K2 1000, kanoisté Petr Bubanec – Ondřej Petr 5. místo C2 200 v kategorii mužů, Šimon Janďourek 3x4.místo C1 jci 200, 500, 1000, Štěpán Papoušek C1 dci 11. místo na 500 i 1000 m. Šimon Pinkas C1 dci 500, 1000 8. místo, spolu s Tadeášem Kozlem C2 dci 500, 1000 6. místo, C1 dci 4. místo na 1000 m T. Hájek, dvě pátá místa v C1 dci na 200 a 500 m Z. Pták, S. Hillebrant – Š. Papoušek C2 dci 9. místo 500, 7. místo 1000 m C2 dci, Jan Žirovnický 4. místo C1 žáci 200 m, Marek Škrob 6. místo C1 žáci 500 m, Viktor Bouma C1 žáci 500 m 8. místo, C2 žáci J. Žirovnický – V. Bouma 7. místo na 500 m, K1 žačky 200, 500. 6. místo Hana Veselá, 7. místo K1 žačky 200 m Kristýna Kupcová, 8. místo v kategorii žaček na 500 m vybojovala Kristina Steinmetzová, 6. místo na 200 m žaček získala Tereza Hradilová, 9. místo K2 žačky 500 m H. Veselá – K. Steinmetzová a 7. místo v téže kategorii K. Kupcová – S. Ščuková a páté místo v K4 žačky ve složení H. Veselá, K. Kupcová, S. Ščuková, K. Steinmetzová.
Potěšující jsou výsledky benjamínků, kteří jsou pro budoucnost nymburské kanoistiky přísliby toho, že se oddíl bude udržovat v popředí oddílů celé České republiky. Jedná se o závodníky Čestmír Pokorný, František Schorný, Johana Cimlová, Marie Maršíková, Laura Pěkná, Anna Sklenářová, Tereza Fadrhoncová, Johana Prokešová, Jiří Havlík, Rozárie Čenovská, Eliška Petuellyová, Štěpán Žirovnický, Jakub Šťastný, Rostislav Pokorný, David Hamtil, Elen Fialová, Elsa Semecká, Vendula Sedlatá.
Oslovujeme též zájemce v Nymburce o tento populární a úspěšný sport, kteří se mohou přihlásit na loděnici kanoistů v areálu vodních sportů na Vesláku nad elektrárnou, kde si mohou zkusit a v případě zájmu dále provozovat sportovní činnost v našem oddílu.