Mistrovství České republiky dlouhé tratě

Ve dnech 26. - 27. 2014 se na řece Labi uskutečnilo Mistrovství České republiky v rychlostní kanoistice na trati 2km a 5km.

Nymburská Lokomotiva vyslala 23 mladých závodníků a jednoho veterána.

Počasí celkem přálo, až na vítr, který způsobil dost nedobrovolných koupelí.

Kanosté Lokomotivy získali celkem 9 medailí, z nichž byly 2 zlaté, 3 stříbrné a čtyry broznové.

Mistry republiky se stali v závodě na C2 dci Petr Fuksa s Danem Kořínkem a Matyáš Plaček s Davidem toupalem zvítězili v kategorii žáků.

Druhá místa obsadili Karel Palma v kategorii C1 junioři, Mikuláš Mareš v kategorii C1 žáci a Petr Tettinger v kategorii C1 benjamínci.

Třetí mísa získali Petr Fuksa v dorostencích, v kategorii C1 žáci Matyáš Plaček, v kategorii C2 dorostenci  Adam Holenka spolu s jabloneckým Lukášem Frankem a v nejmladší kategorii benjamínků Lukáš Bacílek s JonášemPapouškem, David Toupal . Mikuláš Mareš v kategorii C2 žáci.

V závodě veteránů singlkanoistů zvítězil Libo Smolík ve své kategorii a celkově obsadil třetí místo. Nutno podotknout, že startoval se závodníky o 25 let mladšími.

Další umístění nymburských kanoistů:

4. místo C2 dci Jabuk Černý - Filip Vohradský, C1 dci Jakub Černý, C1 bci Lukáš Bacílek