Mezinárodní regata kanoistů

29.-31.5.2015 se v Piešťanech konala tradiční mezinárodní regata juniorů, na které Českou republiku reprezentovali členové oddílu rychlostní kanoistiky Lokomotiva Nymburk: Jakub Černý, Petr Fuksa jr., Adam Holenka a Dan Kořínek spolu s trenérem Petrem Fuksou.

Této regaty se zúčastnili závodníci 21 států. Z výše jmenovaných se nejvíce dařilo posádce C2 junioři Petr Fuksa jr.-Dan Kořínek, kteří v závodech na 500 a 200m skončili na třetím místě a v závodě na 1000m dojeli pátí.

Adam Holenka se svým parťákem Lukášem Fraňkem, který je z oddílu Jablonec nad N. startovali v kategorii C2 dorostenci a na 200m obsadili 4.místo na 500m 6.místo a na 1000m 8.místo.

Jakub Černý byl vyřazen vždy v semifinálových jízdách, takže pocit finálové jízdy na této regatě nepoznal.

Naši kanoisté myšleno „Nymburští“ při této regatě poznali mezinárodní konkurenci a zjistili, že budou muset své tréninkové úsilí ještě zvýšit, aby udrželi krok se světovou konkurencí.