MČR dlouhé tratě, Český pohár – 21.-22.4.2018 – Praha KVS

Mistrovství ČR v rychlostní kanoistice, zahájil Český svaz kanoistů sérii závodů Českého poháru roku 2018.
Za krásného „letního počasí“ se více jak 700 závodníků sešlo v Praze na Vltavě, aby poměřili své síly a zjistili jak se od minulé sezony zlepšila jejich výkonnost.
Samozřejmě zde nechyběli ani závodníci Lokomotivy Nymburk. V počtu 25-ti závodníků se nám podařilo vylovit z vltavské vody několik cenných kovů a předních umístění.
Mistrem republiky na trati 5km v kategorii Masters se stali Ondřej Petr na kanoi a Čestmír Pokorný na kajaku. Stříbrnou medaili získal na kanoi Radek Soukup a čtvrté místo obsadil na kanoi Miroslav Podnecký.
Stříbrné medaile získali kanoista Šimon Janďourek v kategorii žáků, Lukáš Bacílek-Papoušek Jonáš v kategorii C2 dorostenci.
Bronzové medaile získali v kategorii benjamínků kanoista Šimon Pinkas, v kategorii dorostenců kanoistů Lukáš Bacílek, v kategorii žáků deblkanoistů Šimon Janďourek spolu se Zbyňkem Ptákem a benjamínci Šimon Pinkas-Tadeáš Kozel na deblkanoi.
Čtvrtá místa obsadili – Petr Tettinger v kategorii C2 dorostenci a Terezie Tettingerová se svou parťačkou Barborou Sovovou. Tito závodníci ve svých kategoriích startují prvním rokem, což je velice pěkný výsledek.
Šestá místa obsadili Jonáš Papoušek v kategorii kanoe dorostenci a Terezie Tettingerová v kategorii žaček kajakářek.
Na dalších místech se umístili: Hillebrant Stanislav-Hájek Tomáš 9.místo, Šafařík Filip-Papoušek Štěpán 10.místo na deblkanoích žáků, 9.místo Hana Veselá s Nikolou Bakovou K2 bky, 13.místo Bára Válková na K2 bky, 11.místo Petr Tettinger C1 dci. Na 8.místě v K2 dci Tomáš Hradil-Patrik Podraský.
Smůlu měli někteří závodníci, kteří ve svých závodech zvrhli: Bára Válková, Kryštof Kupec, Matouš Kysilka, Petr Tettinger, Tomáš Hájek, což ovlivnilo výsledky závodů a dále Tomáš Hradil, který byl soupeři v obrátce „zavřen“ takovým způsobem, že zdržení, které tímto získal již nebyl schopen dojet.
Pochvalu zaslouží pořadateli závodu KVS Praha, kterému se povedl uspořádat závod na velice slušné úrovni, čemuž velmi napomohlo již zmíněné letní počasí.