Kanoistická sezóna zahájena

Ve dnech 23. – 24. dubna 2022, byla pro rychlostní kanoisty Lokomotivy Nymburk, zahájena závodní sezona roku 2022. Na řece Moravě, ve městě Kojetíně se uskutečnil první závod Českého poháru mládeže. Jednalo se o závod ve vytrvalosti, jehož specialitou jsou intervalové starty v prvním závodním dnu, kde se opravdu odhalí výkonnost jednotlivých závodníků.
První den závodníky doprovázelo slunečné počasí doprovázené studeným větrem a druhý den bohužel přišel slibovaný déšť a bouřky, naštěstí až v odpoledních hodinách, na což bohužel doplatili nejmladší závodníci-benjamínci-kanoisté.
Nymburští kanoisté přijeli na tyto závody se 30-ti závodníky, což byla třetí nejpočetnější výprava. Nejmladší závodníci našeho oddílu se těchto závodů ještě neúčastnili, jejich sezona začne až na závodech Labsko-orlického poháru.
Nyní k výsledkům: V kategorii kajakářů juniorů bodoval Hubert Žďárský 17-tým a 15-tým místem, kanoisté junioři byli již úspěšnější a získali 2 x 2. místo Zbyněk Pták, 2 x 3. místo Tomáš Hájek,  na 4. místě dojel Šimon Janďourek, 2 x 6. místo Štěpán Papoušek, 7. a 8. místo Filip Šafařík. Kajakářka Terezie Tettingerová získala 2 x 2. místo v juniorkách.
V kategorii dorostenců, Bára Válková 9. a 5. místo na kajaku a na kanoi Alžběta Slováková 9. a 8. místo. Kanoisté byli velice úspěšní své prvé dva starty za náš oddíl, vyhrál Filip Michajlík, ve stejné kategorii byl 2. a 3. Šimon Pinkas, 9. místo Adam Koula, 11. a 14. místo Marek Škrob, 13. a 17. místo Tadeáš Kozel a Hana Veselá na kajaku startující v této kategorii první rok 20. a 21. místo.
Žákovské kategorie, kanoista Jan Žirovnický 3. a 4. místo, Viktor Bouma obsadil 10. a 8. místo a kajakář Štěpán Kurka 25. a 24. místo, v mladších žácích se dařilo Čestmíru Pokornému, získal 1. a 3. místo a Schorný František 5. a 6. místo. Dařilo se i děvčatům kajakářkám kde ve straších žačkách Kristýna Kupcová obsadila 6. místo, Sára Ščuková 27. a 22. místo a Karolína Straková 19. a 17. místo. Překvapily mladší žačky kajakářky, které se velice pěkně umístily a bodovaly v Českém poháru. Laura Pěkná 8. a 7. místo, Anna Sklenářová 10. a 8. místo, Marie Maršíková 17. a 19. místo a Johana Cimlová 18. a 23. místo.
Kategorie Benjamínků, obsazovali jsme pouze kanoisty, kterým se opravdu dařilo ve starších benjamíncích, Štěpán Žirovnický obsadil 3. a 1. místo, Jakub Šťastný 2. a 4. místo a v mladších benjamíncích Viktor Havlíček 1. a 2. místo.
Všichni závodníci podali svůj nejlepší výkon, z čehož měli radost nejen oni, ale i jejich trenéři. Velice dobře v oddíle pracuje přípravka, ze které přecházející závodníci již dokáží bodovat v Českém poháru a věříme, že při pravidelné přípravě dokáží své výsledky ještě posunout výše.