Kanoisté Lokomotivy Nymburk zahájili sezonu 2023

Ve dnech 22. – 23. 4. 2023 se na jezeře Matylda v Mostě uskutečnily závody rychlostních kanoistů na dlouhých tratích. Jednalo se o první závod Českého poháru jednotlivců a zároveň o body do pořadí MČR družstev. S těmito závody probíhal i závod kategorie „MASTERS“ o Český pohár družstev.
30 závodníků ve věku 13-18 let a dva kajakáři kategorie Masters, to byla účast členů kanoistického oddílu Lokomotiva Nymburk, kteří v obou soutěžích v loňské sezoně získali shodně druhá místa, které by rádi v sezoně letošní minimálně zopakovali.
V sobotních závodech se závodilo na trati 2km ve 30“ intervalech ve všech kategoriích za krásného počasí a nymburští závodníci byli opět úspěšní, jednak ziskem medailí, kterých získali celkem 18 z toho 5 zlatých, 9 stříbrných, 4 bronzové, ale převážná část závodníků umístěných  do 18 místa získala body do soutěže družstev o titul Mistra ČR 2023.

Sobotní výsledky:
C1 junioři – 1. Pták Zbyněk, 2. Pinkas Šimon, 3. Michajlík Filip, 8. Papoušek Štěpán, 13. Kozel Tadeáš
K1 juniorky – 2. Tettingerová Terezie, 7. Válková Bára
K1 junioři – 22. Rödl Robert
C1 dorostenci – 5. Škrob Marek, 8. Koula Adam, 10. Žirovnický Jan, 17. Bouma Viktor
K1 dorostenci – 37. Kurka Štěpán
K1 dorostenky – 7. Kadlečková Barbora, 8. Kupcová Kristýna, 9. Veselá Hana, 21. Hradilová Tereza, 22. Straková Karolína, 40. Ščuková Sára
C1 žáci st. – 2. Pokorný Čestmír
C1 žáci ml. – 2. Šťastný Jakub, 3. Havlík Jiří
K1 žačky st. – 2. Sklenářová Anna
K1 žačky ml. – 6. Čenovská Rozárie
K1 Masters – 2. Pokorný Čestmír

Nedělní výsledky:
Dnešní závod byl již s hromadným startem. Počasí se rapidně zhoršilo, déšť a silný vítr ztěžoval hlavně těm nejmladším závodníkům podmínky, ale všichni nymburští se s tím statečně vyrovnali.
C1 junioři – 1. Pták Zbyněk, 2. Michajlík Filip, 4. Pinkas Šimon, 14. Kozel Tadeáš