III. závod ČP mládeže a nominační závod juniorů

3.závod Českého poháru a zároveň nominační závod juniorů pro start na MEJ se uskutečnil na umělém kanálu v „Labe Aréně“ v Račicích, ve dnech 1.-3.6.2018.
Samozřejmostí byla účast rychlostních kanoistů nymburské Lokomotivy, kteří bohužel neměli zastoupení v juniorské kategorii i z důvodu, že trenéři nepovažovali za vhodné, postaršení sportovců startujících v kategorii dorostu. Dalším ovlivněním konečných výsledků ve finálových jízdách žákovských kategorií, byla účast slovenského reprezentačního družstva žáků, jehož závodníci vesměs ve všech kategoriích předváděli výkony, které je řadily ve finálových jízdách před závodníky České republiky.
Skvělým výsledkem se prezentoval Tomáš Hradil, který zvítězil ve všech kategoriích K1 1000,500 a 200m a spolu s parťákem Patrikem Podraským (SPA) i v obou deblech 1000 a 500m.
Dařilo se i kanoistickým dorostencům, Lukáš Bacílek a Jonáš Papoušek, ovládli obě deblové disciplíny 500 i 1000m a L.Bacílek i v kategorii C1 200, 500m a na 1000m skončil na druhém místě. Po zdravotních problémech se do dobré výkonnosti dostává Tomáš Keist, který v C1 500m obsadil 3.místo a spolu s Petrem Tettingerem na C2 500 a 1000m dojeli na druhém místě. P.Tettinger získal medaili za třetí místo na 1000m.
Právě žákovské kategorie, kde startovalo již zmiňované slovenské družstvo zamíchalo pořadím jak v kategorii kanoistů tak i kajakářů. Z tohoto důvodu se na stupně vítězů nevešel Šimon Janďourek v kategoriích C1 200,500 a 1000m, ale na C2 se svým mladším parťákem Zbyňkem Ptákem obsadili 3.místo na 1000m. Z žaček se ve velmi dobré formě převedla Terezie Tettingerová, která i když startuje se závodnicemi o rok staršími, dosahuje medailová umístění na deblkajaku a přední místa na K1.
V kategorii benjamínků se daří kanoistovi Š.Pinkasovi, kajakářce Báře Válkové, Haně Veselé, kteří se umisťují na předních místech, na zbývajících závodnících je vidět výkonnostní růst, což je příslibem pro budoucnost našeho kanoistického oddílu.