III. závod Českého poháru rychlostních kanoistů Nominační závod pro ME dospělých, U23 a juniorů

Ve dnech 1.-3.6.2012 se na račickém umělém kanále konal další díl závodu rychlostních kanoistů o Český pohár, kde nemohl chybět ani oddíl kanoistů Lokomotivy Nymburk.

Trenérům oddílu se podařilo sestavit kolektiv velmi výkonných závodníků ať v kategorii kanoe tak v kategorii kajaku. Začíná se dařit i děvčatům. Potěšující je zájem mládeže.

Z výsledků stojí zmínit zajímavý jev v kategorii kanoe. Závodníci Lokomotivy a její odchovanci zvítězili v kategorii benjamínků A i B, v žácích, v dorostu, v juniorech a v mužích. Jiná kategorie v rychlostní kanoistice není!!!!

Kajakář David Volák, startující prvním rokem v kategorii žáků vyrůstá v dalšího výjimečného kajakáře oddílu, svými druhými místy na všech tratích V K1 200, 500, 1000m to potvrdil. Radost měl z vítězství i Tomáš Hradil s Filipem Špačkem, takže v kajakářích se blýská na lepší časy.

Kanoisté junioři měli své závody jako nominační na ME, kam se probojoval za vítězství v kategorii C1 200m Matyáš Jirásek a Karel Palma (věkem ještě dorostenec). Karel vyhrál ve své kategorii C1 200 a C1 500m. Další závodník z Nymburka Martin Fuksa startující v dresu Dukly Praha suverénním způsobem ovládl kategorii kanoe. Zvítězil na všech tratích co startoval a řekl si o nominaci jak na ME dospělých tak na ME U23.

Kajakáři Jakub Špicar, též startující za Duklu Praha zvítězil v K1 500, 1000m a též si zajistil nominaci na obě evropská mistrovství a Jirka Kraft si za vítězství v K2 200m spolu s Tarkuličem z Chomutova zajistil start na ME dospělých.

Z mladých kanoistů ve složení Jakub Černý, Filip Vohradský, Petr Fuksa, Matěj Hrouda, Dan Kořínek, Honza Blažej, Dominik Pánek, David Labuta, Tomáš Bürger, Míra Klíma, Mikuláš Mareš, David Toupal, Patrik Toupal se většina jmenovaných umístila na stupních vítězů anebo ve finalových jízdách. Potěšující je i rozrůstající se základna děvčat z nichž jsou již všechna též ve finalových jízdách, což je příslib před blížícím se Mistrovstvím republiky.