I.závod Českého poháru benjamínků

První červnový víkend se uskutečnil první závod Českého poháru v rychlostní kanoistice, jehož pořadatelem byl kanoistický oddíl Chomutov.
Těchto závodů se zúčastnilo 18 „benjamínků“ to jsou závodníci ve věku 10-12 let, z kanoistického oddílu Lokomotivy Nymburk, z nichž někteří absolvovali svůj první závod.

Za celkem pěkného počasí se závodilo v hezkém prostředí Kamencového jezera a trenér Alenu Válkovou a Pavla Semeckého, kteří  připravují tyto mladé sportovce, potěšili dobré výkony jejich svěřenců. Závodilo se na trati 500m a nymburští kanoisté získali celkem 6 medailí. Nejúspěšnější závodník v dresu Lokomotivy Nymburk byl Štěpán Žirovnický, který v kategorii kanoistů získal 2 x zlatou medaili a třetí medaili získal se svým parťákem Františkem Schorným. Medaili stříbrnou za druhé místo získal kajakář David Hamtil a bronzovou medaili získal na singlkanoi Čestmír Pokorný a spolu s parťákem Janem Komorou získali medaili za 3.místo na deblkanoi. I ostatní závodníci: Cimlová Johana, Maršíková Marie, Fadrhoncová Tereza, Pěkná Laura, Sklenářová Anna, Fialová Elen, Koulová Tereza, Semecká Elza, Prokešová Johana, Čenovská Rozárie, Pokorný Čestmír, Havlík Jiří, Šťastný Jakub se dokázali umisťovat na bodovaných místech.
Věříme, že výsledky sportovců budou dalším impulsem k tréninku a na příštích závodech svou tréninkovou píli zúročí.