Hradecký kilometr

Třináctý květen se stal dnem, kdy byla zahájena série závodů rychlostních kanoistů o Labsko-Orlický pohár. Na řece Labi se sešli závodníci všech věkových kategorií, aby porovnali svou výkonnost se soupeři zúčastněných oddílů a získali body do celkového hodnocení o putovní pohár, který z loňského roku obhajuje oddíl Lokomotivy Nymburk.

Kanoisté Lokomotivy Nymburk přijeli na závod v hojném počtu a dali o sobě vědět. Někteří startovali poprvé, takže měli možnost se poučit jak to na kanoistických závodech chodí.

Vesměs všichni naši závodníci byli úspěšní, ať již získáním medailí, tak získáním bodů do pořadí oddílů, které se boduje do šestého místa.

Jak se jednotlivým závodníkům dařilo:

V kategorii nejmladších kanoistů-benjamínků se 4x radoval z medaile Šimon Pinkas, který 3xzvítězil na C1 a ještě získal bronz na C2. V kategorii kajakářek-benjamínek získala Hana Veselá ve svých disciplínách 2xstříbro a 1xbronz a prokázala zvyšující se výkonnost. Dalším benjamínkem, který získal medaile byl Tomáš Doubrava. Dvakrát získal bronz a na dlouhé trati se projevil nedostatek tréninku, což se projevilo ve vytrvalosti kde získal 4.místo.

Suverénem mezi žákovskými kanoisty byl Petr Tettinger, který zvítězil ve všech třech disciplínách na C1 a spolu s o rok mladším Šimonem Janďourkem získali ještě 2xstříbro. Tato posádka při větším sjetí může útočit i na některou medaili při mistrovství republiky. Další suverénní vítězství dosáhla Terezie Tettingerová, která zvítězila celkem 4x. 2x na K1 a 2x na K2 spolu s Bárou Válkovou, která ještě získala stříbro a bronz na K1.

V dorostenecké kategorii byl kajakář Tomáš Hradil, který startuje v této kategorii prvním rokem 3xprvní na K1 a ještě přidal dvě druhá místa a body do „Poháru“ na K2.

Kanoisté taktéž startují se soupeři o rok staršími, což se projevuje ve výsledcích kde Tomáš Keist získal 2x bronz a Lukáš Bacílek byl třetí na C1, když se mu ještě podařilo získat bronz v kategorii juniorů s Matyášem Plačkem. Jeho parťák Jonáš Papoušek bohužel nestartoval, jelikož se účastnil rodinné oslavy, škoda.

V kategorii juniorských závodníků-kajakářů startoval David Volák, který 2xzvítězil a 1x byl v cíli na druhém místě. Kanoističtí junioři Lukáš Franěk a Adam Holenka zvítězili ve všech deblových kategoriích a na singlu byl Lukáš 2xprvní a 1xdruhý a Adam 2xdruhý a 1xprvní. Medailovou sbírku juniorských kanoistů doplnil ještě třetím místem Matyáš Plaček.

Medailovou žeň pro náš oddíl rozšířila ještě Martina Malíková, která se po třech letech vrátila ke kanoistice. Zvítězila v kategorii C1 200m, na C1 500m byla druhá a se svou parťačkou Alenou Krausovou (SHK) zvítězila na obou tratích. Nutno podotknout, že Martina začala s tréninkem v lednu a koncem dubna podstoupila operaci slepého střeva. Hradecký závod, byl tudíž po třítýdenní pauze. Věříme, že se brzy dostane do výkonnosti, která ji zajistí nominaci na některý mezinárodní závod.

Pochvalu zaslouží všichni zúčastnění i ti co nezískali medaile nebo umístění do 6-tého bodovaného místa. Jedná se o začínající závodníky ve vyšších věkových kategoriích. Jsou to Adfam Špaček, Kryštof Kupec, Matouš Kysilka, dále pak Denisa Doubravová, Sofie Žučenková, Filip Šafařík, Tadeáš Kozel, Standa Hillebrant, Jakub Papírník.

Nyní nás čeká další závod Labsko-Orlického poháru a to „ Nymburká 500“ a věříme, že nymburští závodníci budou i nadále pokračovat v dobrých výsledcích.