Další úspěchy oddílu rychlostní kanoistiky

Dne 15.ledna 2018 bylo v Obecním domě  v Nymburce vyhlášení nejúspěšnějších sportovců a kolektivů Nymburského okresu. Jednalo se již o 20.ročník – tedy jubilejní.
Oddíl rychlostní kanoistiky se zúčastnil vyhlášení v počtu 30-ti sportovců  a jejich doprovodu. Všichni byli zvědaví, jak se umístí nominovaní sportovci.
V letošním roce se vyhlašovaly výsledky v kolektivech dospělých, kde kanoistika měla své zástupce. Na třetím místě se umístil Dragonteam – mnohonásobní mistři České republiky a vítězové Českého poháru. Dále pak kolektiv mládeže, kde na třetím místě byli opět kanoisté Lokomotivy Nymburk – juniorští reprezentanti LUKÁŠ FRANĚK, ADAM HOLENKA - mistři České republiky a pátí z Mistrovství Evropy juniorů na C2 1 000m a čtvrtí z Mistrovství světa juniorů v kategorii C4 500m.
V kategorii „HVĚZDA NYMBURSKÉHO DENÍKU“, kterou vybírají čtenáři tohoto deníku, zvítězil MARTIN FUKSA – kanoista, který v letošním roce měl skvělou sezonu. Zvítězil též v kategorii krajánek,  kterou získává sportovec žijící v Nymburce, ale závodí za jiný oddíl. V jeho případě se jedná o Duklu Praha.
Jen pro oživení paměti Martinových příznivců :
1. Celkový vítěz světového poháru.
2. Zlatý a stříbrný z ME.
3. Zlatý a stříbrný z MS.
Vše v kategorii na C1.
Další kategorií bylo vyhlášení  nejlepšího mládežnického závodníka, kde bohužel přes všeobecné očekávání chyběl kajakář DAVID VOLÁK, kterému nestačilo k umístění  mezi  třemi nejlepšími ani to, že se stal Mistrem České republiky, získal bronzovou medaili na Mistrovství Evropy juniorů a 5. místo na Mistrovství světa.
Škoda také proto, že rok 2017 byl jeho posledním rokem, kdy startoval  v mládežnické kategorii.
Posledním oceněným  byl v kategorii dospělých ONDŘEJ PETR – loňský vítěz, který se umístil na třetím místě.
Nám nezbývá než doufat, že rok 2018 bude pro kanoisty tak úspěšný, že se umístí v anketě ještě lépe, než v roce 2017.