Další skvělý úspěch rychlostních kanoistů

Na základě výsledků nominačních závodů rychlostních kanoistů, bylo sestaveno reprezentační družstvo juniorů a U23, které startovalo v bulharském Plovdivu na ME.

Ani v tomto družstvu nechyběli zástupci oddílu rychlostní kanoistiky Lokomotivy Nymburk a její odchovanci, kanoisté Petr Fuksa jr., Dan Kořínek, Adam Holenka, Lukáš Franěk a kajakář David Volák. Z odchovanců kanoista Karel Palma a kajakář Jakub Špicar.

Nejlépe si vedl Jakub Špicar, který získal stříbrnou medaili v kategorii K1 U23 na trati 1000m. Nepříznivé povětrnostní podmínky připravily o lepší umístění Petra Fuksu jr. V kategorii C1 500m junioři, kde obsadil celkově 5.místo. Spolu s Danem Kořínkem ještě dokončili svůj finálový závod v kategorii C2 1000m junioři na 8.místě. Stejného umístění dosáhl i David Volák ve sprinterské kategorii na 200m.

Méně se dařilo juniorům na C2 500m Holenkovi s Fraňkem, kterým se nepodařilo postoupit do finále a 10.místo je pro ně výzvou pro příští sezonu, kdy ještě budou startovat v kategorii juniorů. Také výsledky odchovance Karla Palmy stačily pouze na 7.místo ve finale B.

Na základě výsledků z ME, byli nominováni na MS do běloruského Minsku junioři Petr Fuksa jr., Dan Kořínek, David Volák a odchovanec Jakub Špicar.

I zde se vedlo skvěle nymburským závodníkům. Petr Fuksa jr. S Danem Kořínkem v kategorii C2 junioři na trati 1000m obsadili krásné 5.místo, Petr Fuksa jr. Startoval ještě v kategorii C1 200m, kde obsadil 7.místo a David Volák v K1 junioři 200m obsadil 9.místo. Odchovanec Jakub Špicar tentokrát zvítězil pouze ve finále B, čímž skončil celkově na 10.místě.

Věříme, že i v dalších letech se bude nymburským závodníkům dařit a půjdou ve stopách Martina Fuksy, který startuje v současné době na Olympijských hrách v Riu 2016.