29. titulů „Mistr České republiky“ získali kanoisté TJ Lokomotivy Nymburk

V Račicích na kanálu „ Labe arény“ se uskutečnilo Mistrovství ČR rychlostních kanoistů, ve všech věkových skupinách. Závodníci od benjamínků až po kategorii Masters, se spolu utkali ve čtyřdenních závodech, které se nymburským sportovcům mimořádně vydařily. Lokomotivu reprezentovalo 38 sportovců všech věkových kategoriích, ve kterých získali celkem 29 mistrovských medailí, 10 stříbrných medailí, 7 bronzových medailí a spoustu předních umístění, které znamenali bodový přínos do pořadí oddílů jak v Českém poháru jednotlivců, tak v soutěži družstev o titul Mistra republiky.
Za zmínku stojí i to, že Mistrovství republiky bylo zároveň nominací pro závodníky 15-17let na závody OH nadějí a z nymburských závodníků si účast vybojovali kanoisté Lukáš Bacílek, Petr Tettinger, Šimon Janďourek a kajakář Jiří Hradil. Tito sportovci budou v září reprezentovat naši republiku v Bratislavě, která je pořadatelskou zemí těchto závodů v roce 2019 a závodníky Masters to byl poslední test před Mistrovstvím světa jejich kategorie, které se bude konat týden po MS dospělých v maďarském Szegedu. Zúčastní se ho z našeho oddílu kajakáři Jiří Kraft, Čestmír Pokorný a kanoisté Ondřej Petr, Miroslav Podnecký, Pavel Semecký a Radek Soukup. Zároveň byla ukončena nominace závodníků na MS dospělých, které se uskuteční v maďarském Szegedu a pro České reprezentanty bude velice důležitým závodem, kde půjde nejen o mistrovské medaile, ale hlavně o nominaci na Olympijské hry 2020 v Tokiu. Z nymburských odchovanců budou startovat  Martin Fuksa, Petr Fuksa jr., Dan Drahokoupil, Jakub Špicar, Pavel Davídek a Dan Kořínek.
Všichni nymburští závodníci byli velice dobře svými trenéry připraveni. Pomohla tomu i závěrečná příprava začátkem července právě v Račicích.
V kategorii nejmladších „benjamínků“ byla nejúspěšnější Kristýna Kupcová, která získala 3 medaile, Adam Koula se dvěma medailemi a Jan Žirovnický s jednou medailí.
V kategorii žactva jsme měli dva suverény, Terezie Tettingerová získala 5 zlatých medailí a zopakovala tak svou letošní neporazitelnost ve své kategorii a kanoistu Filipa Šafaříka, který také svými 5 zlatými medailemi, z nichž jednu získal v dorostenecké kategorii, potvrdil svou letošní neporazitelnost.
Radost udělali i Šimon Sehnal s Tomášem Doubravou, kteří postoupili v obou startech do prvého finále, což se kajakářským žákům již dlouho nepovedlo.

V dorostenecké kategorii kraloval Petr Tettinger, který získal též 5 mistrovských titulů
V kategorii juniorů překvapil Lukáš Bacílek vítězstvím v C1 na 1000m a dařilo se i Tomáši Hradilovi, který získal titul v K1 na 1000m, 500m a bronz na 200m. Tento závodník po zisku 4.místa na Mistrovství Evropy juniorů v K4 bude naši republiku reprezentovat na juniorském MS v Rumunsku, kde měl též startovat medailista z ME U23 Petr Fuksa jr., který dal přednost přípravě na MS dospělých.
Výsledky všech nymburských závodníků:
Benjamínci: Kupcová K. 2. a 3.místo, Koula A. 2.místo, Pokorný Č. 5. a 28.místo, Selingerová V. 2 x 26.místo, Veselá H. 13. a 14.místo, Steinmetzová K. 13. a 18.místo, Škrob M. 47.místo, Žirovnický J. 3. a 18.místo, Straková 7.místo, Hladíková B. 6.místo, Ščuková S. 5.místo, K2 Kupcová-Ščuková 3. a 5.místo, C2 Koula-Škrob 4. a 5.místo, K2 Pokorný-Žirovnický 4.místo, K2 Veselá-Steinmetzová  7.místo
Žáci: Tettingerová T. 3 x 1.místo, K2 Tettingerová-Sovová 2 x 1.místo, K2 Válková-Larischová 2 x 12.místo, Šafařík F. 2 x 1.místo, C2 Šafařík-Pták 2 x 1.místo, Hájek T. 2 x 2.místo, Pták Z. 4. a 7.místo, Papoušek Š. 9. a 11.místo, Hillebrant S. 13. a 15.místo, Pinkas Š. 17.místo, Sehnal Š. 10. a 14.místo, K2 Doubrava-Sehnal 6. a 9.místo, C2 Pinkas-Hájek 4. a 5.místo, C2 Hillebrant-Papoušek 2 x 6.místo, C4 Pinkas-Pták-Hillebrant-Hájek 2.místo
Dorostenci: Tettinger P. 2 x 1.místo, Janďourek Š. 3.,5.,6.místo, C2 Tettinger-Janďourek 2 x 1.místo, C4 Tettinger-Šafařík-Janďourek-Sedlák 1.místo, Kysilka M. 17. a 20.místo, K2 Kysilka-Kupec 14. a 17.místo, K4 Kupec-Kysilka-Dědič-Jarolim 9.místo, Kupec K. 25.místo
Junioři: Hradil J. 2 x 1.místo a 3.místo, Bacílek L. 1.,4.,5.místo, Papoušek J. 8.místo
Muži: C2 Bubanec-Drahokoupil 1.místo, K2 Kraft-Pokorný 4-místo
Veteráni: K1 Kraft J. 2 x 1.místo, Pokorný Č 2 x 2.místo, C1 Petr O. 2 x 1.místo, Semecký P. 1. a 2.místo, Bubanec P. 2 x 1.místo, Soukup R. 3.místo, Podnecký M. 4. a 5.místo, Smolík L. 1. a 2.místo, K1 Pošvicová 3. a 4.místo, K2 Pokorný-Kraft 1.místo, C2 Soukup-Podnecký 1.místo