Závody OH nadějí

Závody Olympijských nadějí v rychlostní kanoistice se v letošním roce uskutečnily v České republice.
Ve dnech 15.-17.9.2017 se v Labe aréně v Račicích sešli mladí sportovci 32 států celého světa, aby mezi sebou poměřili svou výkonnost. Jedná se o věkovou kategorii 15,16,17-ti letých.
Takto obsazený závod byl velkou zkoušeností pro mladé závodníky a získané úspěchy v podobě medailí a finalových umístění i velkou motivací do další tvrdé přípravy.
Z Lokomotivy Nymburk, českou reprezentaci zastupovali dva sportovci, kanoista Lukáš Bacílek a kajakář Tomáš Hradil. Lukáš Bacílek skončil ve svých závodech na 200 a 500m v semifinále, kde jej od postupu do finále dělily dvě místa, i přesto, že podal dobrý výkon, ještě na finálovou účast bude muset tvrdě zapracovat. Tomáš Hradil si vedl skvěle v závodě K1 500m obsadil 2.místo a K1 200m 7.místo. V závodech na K2 1000m a K2 500m obsadil se svým parťákem Patrikem Podrázkým shodně 5.místo. Nutno podotknout, že v kategorii K2 startovali dohromady ročníky 01,02 a Tomáš s Patrikem byli nejlepší ve svém ročníku, což je velký příslib do dalších let.
Věříme, že Tomáš s Lukášem svými výsledky namotivovali další závodníky z nymburské Lokomotivy a ti je budou v příštích letech následovat v reprezentaci České republiky.