Kanoisté Lokomotivy zahájili závodní sezonu

Ve dnech 22.-23.4.2017 se setkali závodníci oddílů rychlostní kanoistiky celé České republiky v Ústí nad Labem, aby si poměřili svou výkonnost na Mistrovství České republiky na dlouhých tratích.
Samozřejmě, že nechyběli ani závodníci Lokomotivy Nymburk, kteří se po poctivé zimní přípravě, vedené jejich trenéry, chtěli přesvědčit o své výkonnosti na tak významném závodě.
Letošní rok je poznamenám přechodem velké části závodníků do vyšších kategorií – benjamínci do žáků, žáci do dorostu, ale i přechodem odchovanců do vyšších článků sportovních klubů – do středisek vrcholových sportů. Z našeho oddílu se to týká Petra Fuksy a Dana Kořínka, kteří v současnosti již závodí za Duklu Praha.
Velice nepříznivé počasí, chlad, vítr, občasný déšť, způsobily, že o koupel nebyla nouze. Tomu se nevyhnuli ani naši závodníci. Velkou pochvalu, za statečný a bojovný výkon si zaslouží Matyáš Plaček, který se zvrhl, ale přesto pokračoval v závodě v kategorii C1 junioři. Ještě větší pochvalu si zaslouží Šimon Janďourek, který absolvoval svůj první závod v kanoistice, také zvrhl, přesto svůj boj s nepřízní počasí a délkou trati 5km zdárně zvládl a získal tak pro náš oddíl cenné body do závodu Českého poháru, jímž bylo Mistrovství republiky zároveň prvním závodem.
První titul v kategorii C1 žáci získal Petr Tettinger, který svedl urputný boj se svými soupeři, které nakonec s přehledem porazil. Další titul přidal v kategorii C1 junioři Lukáš Franěk. Z odchovanců, kteří závodí za Duklu Praha svůj první titul mistra ČR na trati 5km získal Martin Fuksa v kategorii C1 a Petr Fuksa s Danem Kořínkem lonští junioři získali svůj první titul mistrů republiky v kategorii dospělých na C2.
Další medailový úspěch zaznamenal Ondřej Petr, který v kategorii masters obsadil druhé místo. Z nejmladších závodníků se na druhém místě umístil Šimon Pinkas v kategorii C1 benjamínci a Stanislav Hillebrant se Zbyňkem Ptákem v kategorii C2 benjamínci vybojovali rovněž druhé místo.
Poslední medaili pro náš oddíl získala Terezie Tettingerová v kategorii K1 benjamínky.