Český pohár kanoistů

Poslední závod Českého poháru v roce 2017 se uskutečnil v Mostu na jezeře „Matylda“ ve dnech 23.-24.9.2017.
Zároveň s tímto závodem, kde se startovalo na dlouhých tratích, bylo uskutečněno, mistrovství České republiky v kanoistickém maratonu. V obou závodech jsme měli zastoupení.
MČR v kategorii masters na kanoi vyhrál náš závodník Ondřej Petr a v kategorii C1 juniorů startující Lukáš Franěk závod nedokončil, ostatní junioři se z různých důvodů závodu nezúčastnili.
V závodě Českého poháru jsme slavili úspěch v kategorii kanoe benjamínci, kde zvítězil Šimon Pinkas mezi jedenáctiletými a mezi dvanáctiletými zvítězil Zbyněk Pták, Stanislav Hillebrant dokončil závod na 5.místě a Tomáš Hájek dopádloval na 6.místě.
V závodě děvčat kanoistek zvítězila Martina Malíková na C1 a spolu s parťačkou Alenou Krausovou zvítězily i v kategorii C2.
Na druhých místech se umístili Petr Tettinger na C1 žáci, byla to jeho první porážka v sezoně a velice dobré umístění získal Šimon Janďourek, který skončil na 5.místě. Nutno podotknout, že oba jmenovaní startovali těsně po nemoci, což jistě ovlivnilo jejich umístění. Na druhém místě dále skončili v závodě C2 benjamínci Šimon Pinkas-Zbyněk Pták a v téže kategorii dojeli na 5.místě Stanislav Hillebrant-Tomáš Hájek. Na třetím místě se v kategorii C2 žáci umístili Petr Tettinger-Šimon Janďourek. Čtvrté místo obsadil kajakář Tomáš Hradil v kategorii dorostenci, kde dokončil závod jako druhý z ročníku, což je příslibem pro příští sezonu. V nejpočetněji obsazeném závodě kajakářů žáků se naši borci vešli do středu závodního pole, 30-Matouš Kysilka, 32-Kryštof Kupec a 45-Adam Špaček. Na K2 obsadili Matouš s Kryštofem 16-místo.
Pěkný výkon i umístění zaznamenala Hana Veselá, která na MK1 skončila na 9.místě a na K2 s Nikolou Bakovou dojeli 12-té. Další děvčata v kategorii bky na K2 Terezie Tettingerová s Denisou Doubravovou obsadila 4.místo, což byl výkon příjemně překvapující. Terezie ještě obsadila 4.místo v kategorii singlů a Denisa dokončila závod na 27.místě. Dařilo se i kajakářům, kteří se umístili v popředí startovního pole, 11.místo obsadil Tomáš Doubrava a 20.místo Šimon Sehnal. V kategorii kanoistů dorostenců jsme měli silné zastoupení a Lukáš Bacílek skončil na 7.místě, Tomáš Keist 11.místo, Milan Keist 12.místo a Jonáš Papoušek 13.místo. Na deblkanoích na 4.místě skončil Bacílek-Papoušek a 5.místo obsadili Keist-Keist. Mezi nejmladšími chlapci se na kajaku umístil Tadeáš Kozel na 40.místě.
Těmito závody skončila sezona rychlostních kanoistů a věříme, že po tvrdé zimní přípravě budou naše výsledky v roce 2018 ještě lepší.
Oddíl rychlostní kanoistiky děkuje vedení Středočeského kraje za podporu Sportovního centra mládeže-rychlostní kanoistika, které je pod naší TJ zřízeno a věříme, že tato spolupráce bude i v příštích letech pokračovat.